Chceš spřátelit? tu

Nudíš se? pusť si film ;)
Leden 2016

David Bowie 8. 1. 1947 - 10.1.2016

11. ledna 2016 v 12:58 Srdcovky ♥
Včera zemřel zpěvák a herec na rakovinu, ve věku 69let.

David hrál v hodně filmech, v mnoha filmech menší role. K dost filmům složil hudbu a občas dělal i dabing, například v animovaném filmu Arthur a minimojové, daboval zlého Maltazara.

Hlavní role měl například ve filmech Veselé Vánoce, pane Lawrenci - válečný film z roku 1983, Hlad - horor z roku 1983, Úplní začátečníci -drama z roku 1986, Velká sázka- komedie z roku 1991, Tajemství pana Rice - drama z roku 2000
Ale v čem ho já osobně mám nejradši a miluju ten film a jeho roli, je Labyrint z roku 1986.
Tenhle film od něj, jsem viděla už jako malá holka azamilovala jsem si ho. Hrozně se mi líbil jeho hlas. Musím teda přiznat že i on, ale tak... bylo mi asi 10, no. Prostě malé dítě co je zamilované do zlého krále skřítků.

David 10.1.2016 prohrál svůj 18ti měsíční boj s rakovinou, dva dny po svých 69 narozeninách.
Hudbě se věnoval už od svých 13ti let a za svůj život vydal 25 alb.
Bowie stál u zrodu glam rocku, inspiroval se jazzem, ale i taneční a elektronickou hudbou. Podle kritiků, byl vždycky inspirativní, originální a novátorský.
Nejvíce zřejmě zaujal postavou Ziggyho Stardusta, kterou zničí fanatismus, jež sama vyvolala. O ní vypráví album The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972), které je jedním z vrcholů jeho tvorby a které stálo u zrodu glam rocku. Publikum tehdy šokoval ženskými šaty a androgynním charakterem své jevištní podoby.
K dalším vrcholům jeho hudby patřila tak zvaná berlínsků trilogie, trojice alb, které Bowie natočil v letech 1977 až 1979 v tehdejším západním Berlíně.
V roce 1999 byl jmenovám rytířem ádu umění a literatury, což je jedno z nejvyšších francouzských ocenění za celoživotní hudební dílo, S majetkem několika set milionů liber byl jednou z nejbohatších hvězd součastnosti. Byl nositelem mnoha cen, dvakrát obdržel třeba hudební cenu Grammy, třikrát BRIT Awards.David také spolupracoval s mnoha hudebními ikonami, mezi nimi byl například i Freddie Mercury, Mick Jagger a další.


David po sobě zanechal manželku Irman, jejich dceru Alexandrii "Lexi" Zahru Jones a Ducana Jonese, kterého měl se svou první ženou Angelou Barnettovou (o této Angie, zpívají Rolling Stounes). Angela mu porodila i dceru Zulekah.